spot_img

Related Posts

Ερυθρόλευκο ΕΠΟΣ στην Πόλημε «σούπερμαν» Τζολάκη!

Ερυθρόλευκο ΕΠΟΣ στην Πόλη με «σούπερμαν» Τζολάκη!

Σε γκραν-γκινιόλ φινάλε, ο Ολυμπιακός είχε για ήρωα τον Τζολάκη που έπιασε τρία πέναλτι και έγραψε ιστορική πρόκριση μέσα στην Κωνσταντινούπολη, λυγίζοντας με 3-2 τη Φενέρ (1-0 καν. διάρκεια) ◙ Αποκλείστηκε ο ΠΑΟΚ, 0-2 από τη Μπριζ στην Τούμπα

Θρυλικό έπος στην Κωνσταντινούπολη! Ο Ολυμπιακός δε… μάσησε από το γρήγορο προβάδισμα της Φενέρ με τον Καχβετσί (11’), άντεξε σε ένα τρομερά δύσκολο και απαιτητικό παιχνίδι και έγραψε ιστορία μέσα στο «Σουκρού Σαράτσογλου». Με ήρωα και… σούπερμαν τον εκπληκτικό Τζολάκη που έπιασε τρία πέναλτι στη ρωσική ρουλέτα, οι κομάντος του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ έκλεισαν το… σπίτι της Φενέρμπαχτσε και έγραψαν ιστορία, περνώντας για πρώτη φορά στα ημιτελικά ευρωπαϊκής διοργάνωσης!
Στους «4» του Europa Conference League πλέον οι Πειραιώτες, τους περιμένει η Άστον Βίλα για τιτανομαχία και το όνειρο είναι ένα βήμα πιο κοντά για την αρμάδα του Βάσκου στρατηγού!
Δοκάρι στην παράταση για τους «ερυθρόλευκους» με τον Ιμπόρα, μεγάλη χαμένη φάση στο 80’ με τον Μασούρα, αλλά τίποτα δεν ήταν αρκετό για να λυγίσει τους ήρωες από τον Πειραιά!

ΠΑΟΚ Η ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ

Με δύο γκολ του Γιουτγκλά στο πρώτο ημίχρονο, η Κλαμπ Μπριζ επιβλήθηκε 2-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα και τον άφησε εκτός Conference League. Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε σε κακό βράδυ, με τους περισσότερους παίκτες του εκτός κλίματος αγώνα και η Μπριζ δεν το άφησε ανεκμετάλλευτο. Με συνολικό σκορ 3-0, προκρίθηκε στα ημιτελικά του θεσμού, όπου θα αντιμετωπίσει τη Φιορεντίνα. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Βέλγους ο Γιουτγκλά, που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του στο πρώτο μέρος (33’, 45’). Πανέμορφες οι εικόνες από τις κερκίδες της κατάμεστης Τούμπας, με τους φίλους του ΠΑΟΚ να μη σταματούν το τραγούδι ακόμη και αν το ματς δεν εξελίχτηκε όπως θα ήθελαν.