Top 5 This Week

spot_img

Related Posts

Έτοιμος να το… σηκώσει ο ΠΑΟΚ

Μόνο νίκη θέλει ο «δικέφαλος του βορρά» στο ντέρμπι με τον ΑΡΗ για να στεφθεί πρωταθλητής ◙  Απογοητευτικός ο Παναθηναϊκός, κινδυνεύει να μείνει εκτός Ευρώπης ◙ Ο Ολυμπιακός «γκρέμισε» την ΑΕΚ από την κορυφή ◙ Διπλό με σούπερ ανατροπή ο Άρης

Μια ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, έπειτα από το εντυπωσιακό 4-1 επί του Παναθηναϊκού και σε συνδυασμό με την ήττα της ΑΕΚ από τον Ολυμπιακό στον Πειραιά. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, για την 9η αγωνιστική των Play Off της Super League, έφτασε στο θριαμβευτικό 4-1 και με νίκη την Κυριακή 19/5 επί του ΑΡΗ κατακτάει το φετινό τίτλο.

Ο Ολυμπιακός στέρησε πέρσι το πρωτάθλημα από τον Παναθηναϊκό και φέτος φαίνεται να επαναλαμβάνει το ίδιο… σενάριο, με θύμα αυτή τη φορά την ΑΕΚ! Η Ένωση για να πάρει τον τίτλο, θέλει νίκη επί της Λαμίας και να μην κερδίσει ο ΠΑΟΚ τον ΑΡΗ.

Ο Παναθηναϊκός, γκρεμίζοντας τους τελευταίους τρεις μήνες ό,τι έχτιζε όλη τη χρονιά, κινδυνεύει άμεσα να μείνει εκτός Ευρώπης, εκτός αν κερδίσει τον Ολυμπιακό την τελευταία αγωνιστική ή κατακτήσει το Κύπελλο κόντρα στον ΑΡΗ.

Ο τελευταίος, με τον Μορόν να σημειώνει δύο τέρματα στην επανάληψη, όχι μόνο «επέστρεψε» από το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου στη Λαμία κόντρα στην τοπική ομάδα, αλλά έφτασε σε μία επική ανατροπή, σημειώνοντας 4 γκολ στο 2ο ημίχρονο (2-4)!